W dniu 12 września 2025 r. została uchwalona ustawa o bonie ciepłowniczym oraz o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia wysokości cen energii elektrycznej (Dz.U. 2025 poz. 1302).
Bon przysługuje gospodarstwom domowym:
Cena opublikowana przez Tauron Ciepło sp. z o.o. na dzień 31.05.2026r. dla grup taryfowych, w których znajdują się budynki Spółdzielni, wynosi: AG1/D – 168,29 zł netto/GJ.
W związku z powyższym mieszkańcy Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Skarbek” w Czeladzi nie kwalifikują się do II etapu wypłaty bonu (za cały 2026r.) ponieważ ceny nie przekraczają ustawowego progu 170 zł netto/GJ.
Szczegółowe informacje oraz wzory dokumentów dostępne są na stronie Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz w urzędach gmin.
tel. 32 265 17 83
gsmskarbek@poczta.onet.pl
ul. Szpitalna 9,
41-250 Czeladź
Pon – Pt 7:00 – 15:00